„DEATH of a BLOGGER“ е доста интересно четиво за всеки, който се интересува от това не просто да има блог, а да направи блога си успешен. Книгата (по-скоро e статия – все пак е само 14 страници) е в електронен (PDF) формат и се чете доста бързо. Дори и да си водите записки. (Ако четете „просто така“ направо си губите времето – всяка книга трябва да се чете с лист и молив под ръка, за да можете да си записвате конкретни идеи за приложение на прочетеното във вашия личен живот или бизнес).
Съдържанието е изцяло на английски, а и съм сигурен, че дори това да не ви е голям проблем, много от вас просто ще ги домързи да изчетат целия текст.
Затова (нали пък съм добра душа) реших да ви изброя тук въпросните 7 гряха на блогирането. (Да не забравите да ме споменете в завещанието си!) 😉
СЕДЕМТЕ ГРЯХА НА БЛОГИРАНЕТО
1. Да не изберете свой собствен домейн и хостинг
2. Да не изберете правилната тема за блога си и подходящия начин за поднасянето й
3. Да не планирате предварително ключови думи и SEO стратегия
4. Да не изберете правилната стратегия за монетаризация (печелене от блога)
5. Да не получите качествени еднопосочни линкове в самото начало
6. Да не изградите агресивно списъка си от абонати (subscribers list)
7. Да не правите агресивно маркетинг на блога си
Ако поне един от тези „грехове“ е предизвикал любопитството ви – препоръчвам ви да прочетете целия доклад. Вътре ще намерите по-разширено обяснение на всяка от седемте точки, както и допълнителни линкове по темата.
За да получите безплатно достъп до цялото съдържание на публикацията, просто трябва да се регистрирате тук: www.profitblogger.com
(Между другото, в този сайт това не е единствения полезен материал – има още доста!)






Tags: e-book, SEO, блог, блогър
Мммм, не съм много съгласна. В Българиа има доста блогове, които не отговарят на горните, но са харесвани и имат трафик. Защото най-важното е съдържанието. Вижда ми се пропуснато по-горе…
Всичко може да се дискутира! 🙂
(и от всяко нещо може да се извлече нещо полезно за самите нас)
Абсолютно! Истината е, че маркетингът си е важен дори при блоговете. Има добри примери, дори в родното пространство, не блогове без съдържание, които се „котират“ добре…